Pırlanta Bakımı

PIRLANTA BAKIMI

Pırlanta Bakımı

Pırlanta Bakımı

Pırlantanın Temizliği

Profesyonel Temizlik

En iyi pırlanta temizliği bu yoldur. Ayrıca mücevheriniz üzerindeki dişlerin eğilmediğinden veya gevşemediğinden emin olmak için ara ara kontrol ettirmeniz gerekir.

Bir pırlanta sahibi olduktan sonra dikkat etmemiz gerek husus o pırlantaya iyi bakmaktır. Pırlantalarınızın parıl parıl durması için düzenli olarak temizlemek çok önemlidir. Bu yazımızda pırlanta temizliği için birkaç yol anlatacağız.

Yumuşak Sıvı Deterjanla Temizlik

Mücevherinizi küçük bir kap dolusu kaliteli yumuşak bir sıvı deterjanla köpürtülmüş ılık suyun içine batırın. Yumuşak bir diş fırçası ile köpüğün içinde hafifçe fırçalayın. Daha sonra musluğun altında ılık suyla tek tek durulayın. Tiftiksiz, yumuşak bir bezle suyunu emdirin. İşte bu kadar kolay.

Ev Tipi Amonyakla

Mücevherinizi 30 dakika soğuk su ve ev tipi amonyakla yarısına kadar dolu küçük bir kabın içine atın. Mücevheri çıkardıktan sonra montürün çevresini küçük yumuşak bir fırçayla hafif vuruşlarla hafifçe temizleyin. Mücevherinizi aynı solüsyona bir kez daha batırın, durulayın ve kağıt mendille ıslaklığını alın.

Mücevher Temizleme Sıvısıyla

Kaliteli bir mücevher temizlik sıvısı satın alın ve üzerinde yazan talimatları takip edin.

Vodkayla Temizlik

Bu metodun ne zaman keşfedildiğini bilinmiyor. Fakat birileri “vodka on the rocks” (buzlu vodka) fikrini ciddiye almış ve kıymetli pırlantasını böyle yaratıcı bir şekilde temizleme yolunu bulmuş. Basitçe, pırlantanızı içmeyi düşünmediğiniz bir bardak vodkanın içinde bekletin. İşlem tamam

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*